مقاله پروتکل های امنیتی

Web security protocols

مقاله پروتکل های امنیتی وب - تعداد صفحات 15 - آپم کا
Capture
Captu1re
Cap3ture

نام فایل: مقاله پروتکل های امنیتی وب

نام نویسنده :  اس .اچ .فن سلمز ( مترجم : علی اکبر پور احمد)

تعداد صفحات : 18 ص

انتشار : آپم کا

زبان کتاب : فارسی

سطح : عمومی

سر فصل های : / WWW/SSL/SHTTP/SEPP/

مقدمه :

تعدادی از پروتکل های امنیتی اینترنت www را مورد بررسی قرار می هد. از این میان ssl  وhttps  تایید اصالت ، محرمانه بودن یکپارچه گی را ارائه می دهد، در حالی که epps قوانین پرداخت است مخصوصا برای خرید های الکتریکی استفاده می شود.

هرگاه درباره اینترنت مطلبی می خوانید یا با کسی صحبت می کنید، تقریبا تردیدی نیست که هر موسسه ای که نتواند برنامه ریزی خاصی برای استفاده از اینترنت برای خودش داشته باشددر نهایت از بین می رود.

اینترنت یکی از ابزار های قرن حاضر است که نه تنها موسسات و شرکت ها و فروشگاه ها را به یکدیگر متصل کرده بلکه خانه های افراد دنیا را نیز به یکدیگر متصل نموده است. وب یک مدل ارتباط قدرتمند است که می تواند ارتباط تصویری ، صوتی ف متنی یا به طور خلاصه رابط چند رسانه ای را برای افراد فراهم کند. 

همگان سعی دارند با طراحی و برنامه نویسی یک وب سایت از عملکرد و خواسته هایشان را بر جهانیان عرضه کنند.

شیوه نامه ها را می توان به چندین معنا و مفهون بیان کرد در اصل پروتکل به شیوه یا شیوه هایی ، یا راه کار و سیاستی است که یکسری قوانین را بری پیشبورد اهداف و اجرا کار باید در نظر گرفت و یابه عبارت ساده تر به مجموعه ای  قوانینی گفته می شودکه چگونگی ارتباط بین دو موضوع یا کار باید رعایت شود.

به همین دلیل امروزه ابزار ها متنوعی برای طراحی و برنامه نویسی وب سایت ها تدارک دیده شده اند که همگی از قوانین یا شیوه نامه های اینترنت و وب استفاده می کنند.

وب جهانی که www نامیده می شود در سال 1989 در مرکز CERN آغاز شد.در سال 1993 وب فقط 50 کارگزار داشت در مدت کوتاهی این عدد به 30000 عدد افزایش یافت.

ممکن است اینطور فکر کنید که برای دستیابی به کارگزار ، غیر از کارگزار، دایرکتوری، و نام فایل به چیز دیگری نیاز نیست، اما به موضوع دیگری به نام پروتکل نیاز هست.

اینترنت مجموعه استانداردی از منابع را پشتیبانی می کند که هر کدام داری شیوه مخصوص به خودشان است. به عنوان مثال  پروتکل امنیت HTTP : این شیوه نامه وب را امکان پذیر می سازد، این شیوه نامه انتقال امن ابر متنHTTP نام دارد.

موضوع :

کلید مشترک : مثلا کلید مشترک مخفی سازی به صورت قرینه ای در روش قرینه ای یا عمومی ، هر یک از طرفین یک کلید مرتبط ، منحصر به فرد دارد، یکی از این کلید ها کلید عمومی و دیگری گلید خصوصی است. 

کلید عمومی کاربر گسترده دارد و استفاده از آن برای همگان است. کلید خصوصی فقط مال کسی است که به عنوان مالک شناخته شدهاست. هر چیزی که با کلید عمومی به صورت مخفی در آید فقط با کلید خصوصی مربوطه قابل بازیابی است.

کلید خصوصی و عمومی به وسیله مقام  مدیریت صادر می شود. زیرا این مسئله که کلید عمومی و خصوصی در واقع مطعلق به شخص خاصی است.

به نظر کارشناسان سایت آپم کا یکی از بهترین مقاله ها در زمینه امنیت یا پروتکل های امنیتی اینترنت است، و برای همه سطح های همکاران و کاربران مفید و کاربرداست.  از آنجایی که علم دنیای کامپیوتر یک علم فرار و نیاز به مطالعات بالایی دارد پس از هر علمی دریغ نکنید. این اطلاعات می تواند برگ زرینی در کارنامه دانش شما باشد.

پروتکل های متداولی هستند ، اما پروتکل های جدید و حالتهای جدید از url  ها شکل می گیرند…

به این نکته توجه داشته باشید که : همیشه امنیت در یک و ب سایت مورد توجه طراحان و مشتریان است و با نادیده گرفتن این موضوع می تواند خطرات جیران نا پذیری را به همراه داشته باشد.

درگاه پرداخت محصول

قیمت محصول : 4500 تومان