دانلود کتاب آموزش php

مبتدی تا پیشرفته

آموزش php-کتاب PDF- تعداد صفحات 132-مهندس محسن رجبی- آپم کا
PHP104
PHP101
PHP 103PNG

 نام فایل: کتاب php

نام نویسنده : مهندس محسن رجبی

تعداد صفحات :132 ص

انتشار : وب سایت آپم کا

زبان کتاب : فارسی

سطح : مبتدی  و پیشرفته

کتاب php به صورت کتاب فایل php توسط مهندس محسن رجبی تولید شده که این کتاب تمامی مواردی که کاربران جهت یادگیری و یا افزایش علم خود در زمینه برنامه نویسی سمت سرور دارند کتاب مناسبی ایست ، چون از نظر گرافیکی توضیحات و خوانای  و فصل بندی بودن مورد تایید سیستم آپم می باشد. 

سر فصل های کتاب php :

مقدمه – نصب و راه اندازی هاست و لوکال – آشنایی با دستورات اولیه -متغیر ها و انواع آن – آرایه ها – توابع – عملگرها – دستورات شرطی – حلقه ها – آرایه های فوق سراسری – برنامه نویسی شی گرا – پایگاه داده – Ajax+jqvery –  و مثال های کاربری و مفید.

مقدمه ای بر کتاب php:

php یک زبان برنامه نویسی شی گرا است که برای طراحی وب توسعه یافته اما می توان از آن به عنوان یک زبان عمومی هم استفاده کرد. این زبان در سال 1995 توسط راسموس لردورف ساخته شد که در حال حاضر توسعه و پشتیبانی آن با php است.کد های php توسط توسط یک وب سرور که نرم افزار php روی آن نصب شده باشد اجرا  می شوند.

php یک نرم افزار آزاد است که تحت مجوز انتشار یافته، نکته قابل توجهی که وجود دارد این است که به دلیل ایجاد محدودیت با مجوز های همگانی گنو سازگار نیست.

مفسر  تنها کدهایی را که درون جدا کننده قرار می گیرند اجرا خواهد کرد. مثال ( <?php یا  ?>)

اینترنت یکی از عجایب قرن حاضر است که نه تنها موسسات و شرکت های دنیا را به یکدیگر وصل کرده ، بلکه خانه های افراد دنیا را نیر به یکدیگر متصل  نموده است. از دیدگاه کاربرام وب ، وب شامل مجموعه گسترده ای از اسناد یا صفحات وب است که به طور خلاصه صفحه(WEB PAGE) نامیده می شود.

هر صفحه می تواند با صفحات دیگیری به سراسر دنیا بپوندد.

زبان PHP یکی از ابزار های ساده و قدرتمند برای برنامه نویسی وب سایت ها است. این زبان یک زبان اسکریپتی سمت سرور است. از زیبایی های این زبان ، سهولت در یادگیری ،آسانی به کار گیری و اوپن سورس بودن آن است و از دیگر ویژگی های این زبان ترکیب با HTML و زبان اسکریپتی  JAVA SCRIPT است. 

PHP با دو زبان دیگر ترکیب کنید و از  PHP  لذت ببرید. این زبان به خوبی و به صور امن با سیستم مدیر پایگاه داده ی  MYSQL ترکیب می شود.این پایگاه داده یک پایگاه داده رابطه ایست.

برای برنامه نویسی سمت سرور از فناوری های گوناگونی استفاده می شود . در هر یک از فناوری ها می توان از زبان های مختلفی برای برنامه نویسی استفاده کرد.

برنامه هایی که با پی اپ چی نوشته می شوند در سایت سرور  اجرا می گردند به همین دلیل زبان پی آچ پی  را یک زبان اسکریپتی سمت سرور می نامند. برای برنامه نویسی با زبان  PHP   شما نیاز به نرم افزار وب سرور دارید تا برنامه های نوشته شده را در آن به نمایش در بیاورید.

نرم افزار های زیادی برای  این زبان برنامه نویسی وجود دارد که یکی از این برنامه ایزی پی آچ پی است که این نرم افزار را می توانید از سایت های ارائه دهنده نرم افزار دانلود و استفاده نمایید.

 دلایل برنامه نویسی در سرور: هنگام افزودن حالت محاوره ای ( تعاملی) به وب سایت ، به نظر میرسد که تمام عملیات ها باید در وب سرور انجام شود. دو دلیل برای این کار وجود دارد.

اولا ، طرف سرور،  تنها بخشی از این کار است که کاملا باید کنترل شود.اگر مسئولیت نمایش صفحه وب فقط برعهده مرورگر باشد کار بسیار ساده است اگر محاسبات در کلاینت نیز انجام شود پیشبینی وضعیت صفحه دشوار است.

اما دلیل دوم برای انجام محاسبات ( برنامه نویسی) در سرور این است که اغلب داده ها مثل پایگاه داده در وب سرور وجود دارد.وب باید در دستیابی به پایگاه داد ف به عنوان یک کاربر نهایی عمل کند.

 وب سایتی را در نظر بگیرید که در ان کاربر به سیستمی نیاز دارد که از طریق آن وجود آن را تست می کند. می توان فرمی را در مرورگر طراحی کرد تا کاربر آن فرم را پر کند. و پرس و جوی خود را به سرور تحویل دهد.

محتویات فرم می تواند به برنامه مرورگر در وب تحویل داده شود داده های فرم در سرور تفسیر می شوند تا به یک پرس جوی پایگاه داده تبدیل شود چنین برنامه ای را میان افزار می گویند.

این کتاب جهت یاد گیری زبان بسیار کار آمد

درگاه پرداخت محصول

قیمت محصول : 6500 تومان