آموزش HTML

کتاب PDF

آموزش html - کتاب PDF - تعداد صفحات 88 مهندس درودی - آپم کا
html _ 101
html _ 102
html _ 103

نام فایل:کتاب آموزش اچ تی ام ال 5 (html )

نام نویسنده : مهندس رضا درودی

تعداد صفحات :88 

انتشار : وب سایت آپم کا

زبان کتاب : فارسی _PDF

سطح : مبتدی تا پیشرفته

کتاب اچ تی ام ال 5 برای چه کسانی مناسب است ؟

این کتاب یعنی ( کتاب اچ تی ام ال 5) برای تمام کسانی که می خواهند استارت یادگیری ، طراحی صفحات وب را فرا گیرند مناسب است در واقعا این کتاب هر انجه را که شما برای یاد گیری این زبان نیاز دارید را در اختیار شما می گذارد. 

 html 5 چیست ؟

اچ تی ام ال یک زبان نشانه گزاری (hyper text markup language) در کنار CSS هستهٔ فناوری ساخت صفحه‌های وب هستند.

سر فصل ها : کتاب اچ تی ام ال 5

تاریخچه و مقدمه – هاست و دامنه – محتوای سایت -اصول اولیه اچ تی ام 5 – قالب بندی متن 6 – کار با جداول – صفت ها – کار با تصاویر – ویدو – ایجاد لینک.

تاریخچه اچ تی ام ال 5 :

در خلال دهه 31 میلادی همراه با گسترش وب، شکوفا شد. این زبان Tim Berners-Lee توسط HTMLدر چند مدل منتشر می شد که آن HTML معروفیت خاصی پیدا کرد. در آن زمان Mosaic توسط مرورگرHTML بستگی داشت به سازنده فایل و ان منهایی که در زمینه وب فعالیت داشتند.

در نوامبر 1331 نسخه 2.0منتشر شد، ولی استقبالی از آن نشد. در سال 1336 ان من HTML گسترش یافت و بلافاصله در همان سال 3.0HTML 2 شروع به فعالیت بر روی نسخه این زبان کرد که حاصل کار آنها در 11 ژانویه 1334 انتشار W3C3.02 بود.

 این نسخه توانست رضایت اکیریت را جلب کند چون هماهنگی بیشتری با مرورگرهای مختلف درسیستمهای عامل متفاوت داشت.در تمام نسخه های این زبان ، سعی بر این شده بود تا نظر کسانی که در زمینه وب سرمایه گذاری کرده بودند جلب اولین وب سایتهای ساخته شده، صفحات ایستایی بودند که کاربر فقط می توانست چند نوشته ساده را مطالعه کند.این وب سایت ها فاقد هرگونه دکمه، و یا حتی تصویر بودند. 

آچ تی ام ال یک زبان توصیف سا ختار وب است، در اصل یک زبان نشانه گذاریست که جهت تدوین قالب و طراحی صفحات وب کاربرد دارد.دستور العمل این زبان را تگ می نامند و پسوند فایل اجرایی (.html) (.htm)

تگ چیست ؟ در واقع هرکاری که HTML انجام میدهد، از طریق تگ ها انجام میدهد و این تگ ها هستند که به HTML قدرت میدهند. تگ های مانند   و غیره…

صفت چیست؟ در واقعا صفت کلمات ویژه ای هستند که اطلاعاتی را درباره  عناصر را به ما ارائه می دهند. این صفت ها همیشه باید در تگ یا عنصر قرار گیرند که می توان دو یا چند عنصر را برای یک تگ استفاده کرد. هر تک عنصر منحصر به فردی دارد. ممکن است در یک تگ صفتی وجود داشته باشد که در تگ دیگری و جود ندارد مثلا اندازه.

هر دو زبان یعنی آچ تی ام ال و پی اچ پی با  اجاکس ادغام می شوند تا یک سایت پویا را خلق کنند .در واقع  اچ تی ام ال ، به همراه سی اس اس صفحات جلویی وب سایت را خلق نمایند. در حالی که php  می تواند با پایگاه داده ارتباط برقرار سازد وبرای رمز نگاری مانند ارسال ایمیل ، ایجاد فرم  های مختلف ، صفحات ورود و ثبت نام و سایر علیمات های مورد نظر منطقی خواهد بود.

در حالی که html 5  با فلش مقایسه می شود این دو تفاوت های زیادی با یکدیگر دارند. html 5  به تنهایی نمی تواند برای تعامل و انیمیشن کاربر مورد استفاده قرار گیرد.html 5  برای برخورداری از این ویژگی باید در کنار دو فناوری دیگر css  و  javascript  استفاده شود.

به تدریج با رشد اینترنت، محتوای وب سایت ها دچار دگرگونی اساسی شد. وب سایت ها از حالت  بی روح اولیه تبدیل به صفحاتی شدند که علاوه بر تصاویر و عکس ها،شامل لین ها و دکمه های مختلف بود.و کاربر میتوانست براحتی بین صفحات وب سایت گشت و گذار کرده تا این زمان، تنها زبان مورد استفاده در وب سایت ها، زبان محبوب بود.در آن زمان، تمام صفحات جداگانه بر روی هاست ذخیره می شد و کاربران میتوانستند آن را از طریق  مرورگر درخواست کرده ومشاهده نمایند.

به این نکته توجه داشته باشید تمام زبان های برنامه نویسی از html 2.0  تا html 5.0 جز زبان های نشانه گذاری هستند.

درگاه پرداخت محصول

قیمت محصول : 4500 تومان